СОЦІАЛЬНА РОБОТА В НВК
Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи».
"Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству" Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480
Всесвітній день відзначається 10 жовтня щорічно. Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров'я відзначати задля підвищення рівня обізнаності про проблемипсихічного здоров'ята мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров'я.Всесвітня організація охорони здоров'я визначаєпсихічне здоров'яяк стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. У цьому сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти. Наш Широківський НВК також приєднався до цієї акції під назвою "Візьміть собі кусочок щастя"
З 19.10 по 23.10 у Широківському НВК проходив тиждень Протидії торгівлі людьми, який почався акцією «Людина не товар!» та продовжився виставкою малюнків «Будь обережним! Торгівля людьми – це може трапитися з кожним» (1-9 кл.), виховними годинами в кінці тижня практичним психологом та соціальним педагогом було організовано квест гру «Людина не товар» в якій приймали участь учні 5-9 класів. За активну участь всі учасники квесту були нагороджені солодкими подарунками.
Сьогодні об’єктом торгівлі часто є молоді люди, які не мають достатнього досвіду, не обізнані з наслідками протиправної діяльності і, як соціальна група, дуже вразливі щодо порушень своїх прав. Тому саме з учнівською молоддю нашого Широківського НВК ми проводили профілактичну роботу з питань попередження негативних явищ.
Ефективною формою організації виховного процесу є ігрова діяльність. Навчальна гра є одним із таких цікавих методів, який спонукає до активності, пізнання, творчості, усвідомлення цінності знань і вміння використовувати теоретичні положення на практиці. У результаті такої діяльності в учнів формується власний досвід, тобто певний стереотип поведінки, особистісна позиція, система цінностей. Така форма проведення дає можливість залучати до активної творчої роботи значну частину класу, організовувати роботу всього колективу; відповідаючи на запитання, наводячи різноманітні приклади, самі учні сприяють більш широкому, ґрунтовному аналізу інформаційного матеріалу.
Алгоритми дій у випадку цькувань
Додаток 1 - Відображення позиції щодо попередження та протидії булінгу (цькуванню) у внутрішніх документах закладу освіти
МОДУЛЬ 1 - Глосарій
МОДУЛЬ 1 - Булінг-як явище конспект
МОДУЛЬ 1 - Презентація
Додаток 1.1 - Драбина булінгу (цькування).
Додаток 1.2. - Піраміда ненависті
Додаток 1.3. - Коло цькування
З 13 по 20 листопада у Широківському НВК проходили заходи до Міжнародного дня толерантності. Які сприяли поглибленню знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності, як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховування почуттів поваги один до одного. Всі учні НВК були щирими та активними. Тиждень розпочався із скриньки порад "Аптечка для душі", розгадуваннями кросвордів та складанням приказок і прислів'їв про добро. Протягом тижня було проведено заняття з елементами тренінгу "Толерантність - риса сучасної людини" (5-9 кл.), заняття для учнів початкових класів "Моє ставлення до дружби" (1-4 кл.), конкурс малюнків, плакатів, проєктів" Толерантність єднає всіх", на завершення тижня було створено колективний проєкт для всіх учнів "Дерево добрих справ".
Щорічно в Широківському НВК з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції - привернення уваги учнів, вчителів та батьків до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі є поруженням прав людини.
Акція "Ця рука не чинить насилля". Ми запропонували учням та педагагам спробувати власними силами змінити цю ситуацію прийнявши участь у акції. Це, перш за все, знак підтримки, насамперед підтримка ненасильницької поведінки в школі, вдома, на вулиці та знак визнання того факту, що ніхто окрім тебе самого не несе відповідальності за те, ким ти є і як живеш. Учні та вчителі із задоволенням підписувалися на "відбитках" власних долонь, таким чином, долучились до Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства" та заявивши в слух про свою підтримку ненасильницької поведінки.
Фотоквест для учнів 5-9 класів.
Тренінгове заняття з учнями 8 класу "ВІЛ/СНІД Зрозумій! Допоможи! Підтримай!" Мета заняття: виховувати особисту відповідальність кожного за своє життя, своє майбутнє, розширити знання учнів про СНІД, ВІЛ- інфекцію, шляхи їх поширення, способи і засоби профілактики.
Акція "Червона стрічка"
Тренінгове заняття у 7 класі "Зрозуміти іншого"
Вправа квітка щастя
Квест-гра
Коментарi