Дошкільна група

/Files/images/vokalniy_gurtok/partitura-animatsionnaya-kartinka-0049.gif

/Files/images/vokalniy_gurtok/ec70df5ae5.gif

/Files/images/vokalniy_gurtok/images (1).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/3-638.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/-6-638.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/IMG_20161106_144404.JPG

МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК БЕРЕЗОВСКОВА ОКСАНА ЮРІЇВНА

СТАЖ РОБОТИ: 3 РОКИ

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (24).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (25).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (23).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/partitura-animatsionnaya-kartinka-0049.gif

/Files/images/vokalniy_gurtok/model_muz1.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/muzika_loo.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/poradi_do_ranku_kopija.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/rekomendacii_rozvivat_zdibnih_detey_kopiya.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/deti_i_ramka_12.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/1481910913476.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (18).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/1481898024293.jpg

Музична діяльність

Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в дитячому садку, воно відіграє велику роль у гармонійному розвитку дитини. Музика допомагає дошкільникові глибше сприймати навколишнє життя, виховує любов до своїх рідних, друзів, Батьківщини, збагачує і емоційно забарвлює її мову, сприяє розвиткові її музичних здібностей.

Музичний керівник проводить музичні заняття, свята, розваги за участю вихователя. Застосовує індивідуально-диференційований підхід до своїх вихованців, різні способи педагогічного впливу з огляду на індивідуальні якості дітей, їх схибності, здібності. Для цього застосовують різні за складністю завдання на фронтальних, групових, індивідуально-групових, а також індивідуальних заняттях.

Музичний розвиток дітей буде успішним, якщо проводяться різні види музичних занять (традиційні, домінантні, тематичні, комплексні).

/Files/images/vokalniy_gurtok/1481911092203.jpg

Структура музичного заняття:

Сприймання:

- слухання музики;

- сприймання музики у зв’язку з її виконавством;

- музично-дидактичні ігри для розвитку сенсорних здібностей.

/Files/images/vokalniy_gurtok/partitura-animatsionnaya-kartinka-0049.gif

Виконавство:

- співи;

- музично-ритмічні рухи;

- гра на дитячих музичних інструментах.

Музично-освітня діяльність:

- знання загального характеру;

- спеціальні знання які пов’язання з різними видами музичної діяльності(відомості, пов’язані з виконавством, теорією музики;

- творчість (пісенна, музично-ігрова і танцювальна, імпровізація на дитячих музичних інструментах).

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (12).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/khor_detej_1.png

Дитина та музика

Музика для дитини-світ радісних переживань.Щоб відкрити для неї двері у цей світ,треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційний відгук.Інакше музика не виконає своєї виховної функції.Якщо дорослий як умога ближче зтискається зі світом дитинства.Якщо вони разом мріють фантазують, сміються і грають,то діти відчуваючи цю близкість дорослого, відкривають їм свої таємниці,почуття та емоції.Як це прекрасно-знайомити дітей з музикою. Діти дуже люблять слухати,Треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу,щоб вони не тільки слухали.але й розуміли,про що ця пісня,вслухувались в звучання слів та словосполучень.

Музика,як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей способом вираження почутів,настрія,Ідей.Слухання музики розвиває інтерес до неї,любов,розширює кругозор,підвищує музичне сприйняття.Музика для слухання буває вокального і інструментального.Це можуть бути пісні виконані батьками,чи музичнітвори у грамзапису,ауді та відео записи.Для кращого запам”ятовування пісні,чи музичного твору,можна асоцціювати його з тим,що бачить дитина навкруг себе. Намалювати те, про що вона чула.Дуже гарно запам”ятовують діти пісні з мультфільмів, тому,що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя.Батьки повинні вчити дитину любити пісню,насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність. Для розвитки ритмічного сприйняття треба користуватись музичними інструментами. Але в домашніх умовах це можуть бути такі предмети: ложки,палички, камінці,капронові пляшечки чи коробочки,яки наповнюють крупою,горохом,квасолею.І граючи на такому інструменті,дитина покращує виконання пісні,і одержує велике задоволення.

Для розвитку танцювальних навичок потрібно як умога більше розвивати у дитини потребу в рухах. Давати можливість розвивати танцювальну творчість, щоб дитина одержувала максимум задоволення.

Якщо музика визиватиме у вашої дитини позитивні емоції, вона сприйматиме навколишній світ гармонійно і оптимально.

Музичне виховання дитини в сім′ї

У дитини, котра частіше знайомиться з музикою, більш багатиші почуття, вони більше відповідають на почуття і переживання інших людей. Краще. Бистріше і повніше вбирають в себе все нове, як правило добре вчаться в школі.

Багато дітей дуже ємоційі.Вони відчувають велику потребу в художніх впечатленіях, в активній прояві своїх почутів.Ті ,хто зблизька наблюдає життя маленьких дітей,знає з яким натхненням вони співають,танцюють.

Інтерес до музики і музичні здібності виявляються у дітей по різному. Багато з них з великим інтересом слухають музику і співають, інші до музики нібито байдужі.Іноді вважають,що такі діти від природи не музичні, в них немає слуху і розвивати його безперспективно. Така точка зору невірна.У кожної дитини можливо розбудити інтерес і любов до музики, розвивати музичний слух та голос.Це підтверджує і життєва практика і наука.Привчати дітину до музики в домашніх умовах потрібно з самого раннього віку.Робити це потрібно різними способами:співати дитині пісні,привчати слухати платівки,музичні записи,дитячі музичні радіо та телепередачі.Якщо є можливість водити дитину на концерти. Треба дотримуватись того,щоб діти не просто раділи музиці,а вчилися переживати закладенні в цю музику почуття.Треба розмовляти з дитиною, питати в неї:

-яка це музика,весела чи сумна, спокійна чи навпаки зхвильованна,про така музика може розповісти?Що під неї хочеться робити?

Іноді не називая твір, пропонувати дитині назвати його.Такі питання викликають інтерес дітей до слухання і розвиває їх творчі здібності.

Розвитку вміння ємоційно переживати музику допомогає також читання казок,оповідань,тому що переданний словесно сюжет і переживання героїв дітям більш доступний.

Діти дуже люблять повторно слухать музику,яка їм сподобалась.Іноді можно загадати загадки:співати мелодію без слів і запитати яка це пісня.Таким чином потрошку непомітно дитина привчається до музики.Внаслідок такої роботи батьки зрозуміють, те що діте без слуху немає.Є діти у яких ще невиявляються музичні здібності і треба допомогти їм розвиватися:більше співати,слухати музику,танцювати.Треба створити в сім”ї атмосферу любові до музики,якумого схвалювати потребу дитини проявити себе в музиці.Треба пам”ятати,що це приносить дитині радість і робить її добрішою.

Вплив музики на розвиток особистості дошкільників

Дитина не повинна пасивно спостерігати оточуючий світ, вживати готову їнформацію і копіювати її.Саме від творчих людей залежить розвиток суспільства.Перші творчі здібності особистості проявляються в дошкільному віці. Перед вихователем стоїть задача знайти шляхи своєчасного прояву у кожної дитини інтересів, природних задатків, здібностей і створити оптимальні умови для їх розвитку. І визначати конкретні сфери творчого потенціалу.

Як відомо,музика-вид мистецтва, який суттєво впливає на становлення особистості. Вона збагачує почуття дитини, сприяє оволодінням вмінням відчувати ритм, і мелодію твору, формує здібності адекватно реагувати на них своїм голосом і рухами, розвиває інтерес до різних музичних інструментів і бажання на них грати.

Головне в музичному розвитку дошкільнят-повести дитину в різнобарвний світ музики, навчити дитину жити „нею”. Задача педагога полягає в тому, щоб дитина робила це не тому, що так треба, а щоб дитина сказала:” Я буду робити це тому, що хочу, тому, що це мені інтересно.” Допомогти дитині відчути красоту і силу впливу музики- це задача важна. Спробувати частково вирішити цю задачу є „Програма художньо-естетичного розвитку й виховання дошкільників”.Головне у цій програмі-розвиток чуттєво-емоційної сфери дитини у взаємозв׳язку з морально-інтелектуальним.

Музичне виховання- частина естетичного виховання дитини.Естетичне виховання проходить через ознайомлення дітей з різними видами мистецьтва (музика ,образотворче мистецьтво, театр, хореографія, література, фольклор). Музика розвиває музичну культуру і формує позитивні якості особистості. Музика в більшій ступені, ніж інший вид мистецьтва доступний дитині.

Під час слухання музики розвивається таке поняття, як емоційно образний зміст музики. Тобто діти знаходять зв׳язок між засобами музичної виразності і змістом музики. Розвивая виконавскі навички дітей ми співаємо без супроводу.

Відомо, що пісенна творчість направлена на розвиток тих чи інших музичних здібностей. І коли вже діти мають певний досвід музичної імітації, вони можуть виконувати ,наприклад музично-пісенну пластичну гру „Зайчик.”,”Зайчик-побігайчик”, „Вовчик”, „Кішка та собачка.”і т.д. В музично-дидактичних іграх діти проспівують слова привітання з певною інтонацією та емоцією вибирають потрібний темп і ритм.

Ефективними видами занять, які дозволяють дитині розкритися повніше і яскравіше як особистості, являються розвивальні, домінуючи, комплексні, тематичні заняття.

Розвиток особистості дитини, сприяють дитячі музичні свята.Основою свята це є гра, веселе дійство,де є свободна музична діяльність.Викликаючи емоції радості, свята закріплюють знання дітей про оточуючий світ, розвивають мову дитини, творчу ініціативу та естетичний смак.

Підводячи підсумок скажу, що музика займає особливе місце у вихованні дошкільників. Головний принцип-це оптимальне співвідношення навчання та творчості.

Українська народна пісня - частина народної медицини

Українська народна пісня є унікальним явищем у світовій культурі. Вона вражає розмаїттям жанрів, стилів, глибиною змісту, незбагненною й незрівняною за своєю красою й простотою поезії.

Бо ж недарма народна пісня творилася протягом тисячоліть, а, отже, пройшла такий відбір. Якого не знав жоден музичний жанр.

Чим уважніша людина до народної пісні, тим легше вона відрізняє зерно від сміття, тим багатша її пожива від цілющої сили справжньої пісні.

Через емоційний канал пісня розкриває людині суть її душевної травми, акцентуючи на добрі, красі.Реакцією на розуміння будуть сльози.

В нашому сучасному стрімкому житті тепер майже не чути в домівках колисанок наших бабусь.На жаль, зникають українські народні пісні перлини –приповідки, забавлянки, віршовані смішинки, гумористичні небилиці.А чи варто нехтувати народним досвідом?

СВЯТА ТА РОЗВАГИ В НАШОМУ САДОЧКУ

ВІДКРИТТЯ САДОЧКА " СОНЕЧКО"

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (20).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (21).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (19).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (14).jpg/Files/images/sadok/IMG_2505.JPGЛюбка/Files/images/sadok/image (3).jpg /Files/images/sadok/IMG_2653.JPG

/Files/images/28.gif

Виховний захід " З НЕТЕРПІННЯМ Я ЧЕКАЮ - НИНІ СВЯТО МИКОЛАЯ "

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (7).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/image (4).jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/1481910899350.jpg

/Files/images/vokalniy_gurtok/1481910908162.jpg/Files/images/vokalniy_gurtok/1481910910430.jpg

Виховний захід " ДИВО НОВОРІЧНОЇ КАЗКИ"

/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0165.JPG/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0159.JPG/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0193.JPG/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0195.JPG

/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0150.JPG

/Files/images/vokalniy_gurtok/DSC_0157.JPG

МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ У РОЗВИТКУ МУЗИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ

ЩОДЕННИК МУЗИЧНОГО КЕРІВНИКА

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ МУЗИЧНОГО КЕРІВНИКА

Кiлькiсть переглядiв: 3691

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.